İnşaat Filesi

İnşaat çalışanlarının hayatını kurtarmada en önemli uygulamanın İnşaat Koruma Filesi ( İnşaat Koruma Ağı , İnşaat Güvenlik Ağı, İnşaat Koruma Filesi, İnşaat Filesi, Güvenlik Ağı, Güvenlik Filesi, İnşaat Dış Cephe Filesi vb birçok adı vardır) kullanımıdır.

Bu çok önemli ancak basit uygulama için gerekli tüm file- ağ üretim ve imalatımızla hizmetinizdeyiz. Ürünler hakkında bilgi ve teklif almak için mutlaka bizi arayın.

İnşaat güvenlik ağı satış ve montaj hizmeti Elif File İplik’den sertifikalı ürünlerle İstanbul içi ücretsiz nakliye avantajıyla. İnşaat güvenlik filesi kullanımı son yıllarda yaygınlaşmış, özellikle 2015 yılında kullanımı artarak inşaatlarda üst katlardan aşağıya malzeme ve çalışanların düşmelerini önleyerek koruma sağlaması bakımından önem kazanmıştır. İnşaat güvenliğinin bugün en önemli unsurlarından biri inşaat güvenlik ağlarıdır. Personel düşmelerini engelleyen bir can kurtaran gibidir. İnşaatlardaki güvenliğin sağlanması, düşme durdurma gibi güvenlik önlemlerinin alınması dış cephe ağlarıyla mümkün hale gelmiştir.

İnşaat Güvenlik Ağı Fiyatları

İnşaat güvenlik ağ fiyat bilgisini firmamıza telefon açarak veya iletişim formundan bize ulaşarak hemen öğrenebilirsiniz. Sertifikalı ürünler sunmaktayız. İstanbul içi ücretsiz nakliye hizmetimiz standart bir hizmet olarak sunulmaktadır.

Güvenlik Ağı Montajı

Gerek nakliye ve montaj, gerekse satış sonrası hizmetleri Elif File İplik güvencesiyle sizler için sunulmaktadır. İnşaatların yüksek katlarına montajının yapılması uzmanlık ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Standartlara uygun ve sağlam bir montajın yapılması hayat kurtarır. Gerek malzeme düşmelerinde gerek personel düşmesini engellemesi bakımnından dış cepheye monte edilecek güvenlik ağının sağlam ve dayanımlı olarak montajının sağlanması önerilir. Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Güvenlik Ağları Yönetmeliği

İnşaat ağlarıyla ilgili yönetmeliğe T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı web sitesinden ulaşabilirsiniz. GÜVENLİK AĞI İLE ÇALIŞMALARDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ belgesini PDF olarak inceleyebilirsiniz.

İnşaat Güvenlik Ağı Teknik Şartnamesi

İnşaat güvenlik filelerinin üretiminde İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbiri yönetmeliği tarafından belirlenen standartlara uygun üretim ve montajı yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından paylaşılan GÜVENLİK AĞI İLE ÇALIŞMALARDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ belgesini inceleyebilirsiniz.

İnşaat Güvenlik Ağı Kaç Metreden Sonra Zorunlu

Genel itibari ile maksimum 7 mt yükseklik esastır. Bu mesafenin temiz olması önemlidir. KKD olmadığını ve bu direktife tabi olmadığını unutmamak lazım. – Koruma ağının ağ üzerine düşme sonrası kenar bölgelerindeki deplasman yüksekliğinin azami 3,0 m olmasına – Diğer bölümlerde ağın deplasman yüksekliğinin azami 6,0 m olmasına.

İnşaat Güvenlik Ağı Tipleri ve Çeşitleri

Güvenlik ağları ve montaj yöntemleri ile ilgili standart EN 1263-1 ve EN 1263-2. TSE aynen kabul etmiştir. 4 tip ağ sınıfı vardır. Genelde piyasada kullandıklarımız S tipi (Şaft boşluklarında) ve T tipidir (Dış cephede platformla beraber).

Teklif İste